DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

Zalety łóżka kontynentalnego

Blog Zalety łóżka kontynentalnego

Łóżka kontynentalne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Już nie tylko można cieszyć się ich wygodą w hotelach, pensjonatach, lecz zajmują miejsce w naszych domach bądź mieszkaniach. Dzieje się to za sprawą posiadania przez nie wielu zalet.

Łóżka kontynentalne — charakterystyka

Łóżko kontynentalne to mebel tapicerowany, który składa się z dolnej drewnianej skrzyni oraz wspaniale dopasowanego do niej materaca. Skrzynia łóżka wypełniona jest sprężynami bonnelowymi, które gwarantują wysoką elastyczność powierzchniową. Czyli pod naciskiem ludzkiego ciała sprężyny rozkładają się równomiernie na całej powierzchni materaca. Te materace Bonnelowe są w stanie wytrzymać bardzo duże ciężary, dlatego też cieszą się swą użyteczną na długie lata. Materac łóżka kontynentalnego wykonany jest kieszonkowy ze sprężynami w środku. Łóżko kontynentalne dzięki swemu bogatemu podłożu jak skrzynia i materac staje się o wiele wyższe od przeciętnych modeli, jakie dostępne są na rynku. Łóżka kontynentalne są łóżkami, gdzie tapicerowaniu poddawana jest skrzynia ze sprężynami, oraz boki materaca, a w efekcie możemy podziwiać pięknie prezentujący się mebel.

Dodatkowe elementy

Na łóżko kontynentalne składa się wezgłowie, które określane jest często mianem szczyt górny. Jego zadaniem jest oddzielenie poduszki od ściany oraz zapewnić komfort podczas snu. Wezgłowie jest elementem tapicerowanym i robi piękne wrażenie. Kolejnym elementem jest toper to cienki materac powierzchniowy łóżka. Toper tworzy komfortową powierzchnię do spania, wykorzystuje się go przy zsuwaniu dwóch łóżek w jedno. W celu niwelowania szczeliny, jaka powstaje pomiędzy łóżkami. Kolejnym bardzo wygodnym elementem jest dodatkowy silniczek elektryczny, który zmieni pozycje łóżka bez naszej pomocy.

Zalety łóżka kontynentalnego

Łóżko to jest luksusem na polskim rynku, materac znajduje się ok. 60-70 cm nad podłogą, to optymalna wysokość, na jakiej powinno zmieniać się pozycji ze stojącej na leżącą. To wspaniale rozwiązanie dla osób, które mogą szybko i komfortowo kłaść się i wstawać z łóżka. Wspaniała cyrkulacja powietrza oraz odprowadzenie wilgoci jest niebywałym atutem tych łóżek.