DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

Materace kieszeniowe — co wiedzieć warto

Blog Materace kieszeniowe — co wiedzieć warto

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się materace kieszeniowe. Ten rodzaj materacy jest bardzo uniwersalny, powszechnie stosowany ze względu na swoje wysokiej jakości walory. Poza walorami wizualnymi cieszy się swym niezwykle praktycznym i wygodnym zastosowaniem.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe budzą spore zainteresowanie w każdej grupie wiekowej. Niezależnie, czy mamy do czynienia z emerytem, czy z nastolatkiem. Ten rodzaj materaca wspaniale dopasowuje się do sylwetki oraz wagi ludzkiego ciała. Ten typ materacy z wkładem kieszeniowym w zasadzie nie ma przeciwwskazań dla nikogo, kto pragnie zdrowo wypocząć i cieszyć się dobrym porannym nastrojem po dobrze i wygodnie przespanej nocy. Materace te przypominają nieco modele piankowe, które również są bardzo wygodne.

Indywidualny materac

Materace kieszeniowe należy wybierać ściśle według upodobania i preferencji użytkownika. Dzisiaj możemy wybrać indywidualny materac, który wspaniale dopasuje się do naszego ciała. Materace kieszeniowe są o wiele bardziej cenione niż piankowe ze względu na sprężyny — stal jest o wiele bardziej wytrzymałym materiałem konstrukcyjnym niż pianka. Dlatego w sposób szczególny dopasowuj się indywidualnie do potrzeb człowieka, otulając go w nocy zdrowym snem.

Trwałość materacy kieszeniowych

Tutaj decyduje jakość pianki oraz rodzaj przekładki między pianką a sprężynką, które zazwyczaj w materacach kieszeniowych są wysokiej jakości. Kolejnym elementem, który składa się na trwałość materacy kieszeniowych, jest ilość sprężyn, grubość pianki oraz grubość materiału konstrukcyjnego, z którego została wykonana przekładka. Materace kieszonkowe są trwale, ponieważ sprężyny w nich zostały rozmieszczone w taki sposób, by materac mógł służyć na długie lata.