DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

Mata kokosowa - nakładka na materac

Blog Mata kokosowa - nakładka na materac

Mata kokosowa to sprasowane włókna łupiny orzecha kokosowego, w ten sposób pozyskuje się nakładkę kokosową na materac, która może stanowić element materaca twardego oraz bardzo twardego, lub pełnić zupełnie odrębną funkcję, jako materac nawierzchniowy.

Wybierz najlepszy materac dla twojej sypialni.

Mata kokosowa - 2021.

Dlaczego kokos?

Kokos to bardzo cenny surowiec, łupina orzecha kokosowego zawiera bardzo wiele cennych soli mineralnych, które razem z włóknem trafiają do materaca. Tak wspaniale „odżywiony" materac posiada wiele właściwości antyalergicznych oraz zdecydowanie zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Na takiej powierzchni nie gromadzą się roztocza, lecz omijają ją szerokim łukiem! Ten surowiec jest genialny, a do tego sprawia doskonałą cyrkulację powietrza, co przedkłada się na zdrowy i komfortowy wypoczynek nocny. Nakładka na materac sprawnie odprowadza wilgoć oraz natychmiast pochłania jej nadmiar i oddaje do otoczenia. To bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które nadmiernie się pocą, mogą w 100% polegać na przewiewności maty.

Właściwości maty kokosowej

Nakładka kokosowa posiada szereg wspaniałych właściwości, jest idealna dla osób z dosyć sporą wagą. To właśnie dla tych osób, przeznaczone są materace twarde i bardzo twarde. Nakładki twarde kokosowe wykonane są z pojedynczej warstwy kokosowej, a bardzo twarde z podwójnej warstwy. Zawierają tak że dodatkowo końskie włosie, które dodatkowo utwardza i stabilizuje materac. Ta warstwa ma wspaniałe zdolności higroskopijne, czyli pochłania z powodzeniem nadmiar wilgoci i odprowadza ja do otoczenia. Materace twarde lub bardzo twarde gwarantują wsparcie kręgosłupa podczas snu. Jednak wybór materaca należy przeprowadzić starannie, gdyż zbyt twarda nakładka może powodować dyskomfort. Nakładka na materac zdecydowanie utwardza powierzchnię i wyrównuje nierówności, co sprawia zdrowy i komfortowy sen.

Materace z podziałem na miękkość:

miękkie (waga poniżej 60 kg)

średnio twarde (waga pomiędzy 60 – 100 kg)

twarde (waga powyżej 100 kg)

bardzo twarde (waga powyżej 120 kg)

Materace 2021